Еден загинат во тешка сообраќајка кај Стража во која учествувал и Кичеец (ФОТО)

Едно лице загина, а петмина се повредени во тешката сообраќајна несреќа што попладнево се случила кај Стража на патот Маврово – Кичево, јавуваат сведоци на несреќата. Во сообраќајката учествувал и Зоран Милески-Кичеец, осуден во случајот Рекет. Очекуваме официјална информација од МВР.

МВР официјално потврди – една жртва и 7 повредени во тешката сообраќајка кај Стража

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе