Две жени каснати од кучиња скитници во Скопје

Вчера во 11,20 часот во полициската станица Центар М.А.(37) од Скопје пријавила дека на плоштад Македонија додека возела велосипед била касната од куче скитник во пределот на десната нога.

Вчера исто така во 15,00 часот во полициската станица Центар М.Т.(25) од Скопје пријавила дека во Градскиот парк била касната од куче скитник во пределот на десната надколеница.

 

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе