Две скопјанки каснати од кучиња скитници

Вчера две скопјанки биле нападнати од кучиња скитници.

Во полициската станица Карпош, С.Д.(26) од Скопје пријавила дека на улица „Волгоградска“ била касната од куче скитник во пределот на левата рака.

Исто така вчера во полициската станица Аеродром, А.Д.(69) од Скопје пријавила дека на бул.„АСНОМ“ била касната од куче скитник во пределот на десната потколеница.

           

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.

повеќе