ВО СКОПЈЕ

Две момчиња нападнати на автобуска станица

Вчера во 17.30 часот во Скопје на бул.„Крсте Мисирков" на автобуска постојка, од страна на неколку непознати лица физички биле нападнати М.С.(20) и Б.С.(19) и двајцата од с.Мирковци.

По нападот напаѓачите го напуштиле местото на настанот, а на повредените момчиња им е укажана медицинска помош во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ каде првично им се констатирани телесни повреди.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

 

Без оглед дали сте поддржувач или противник на претходната власт, не можете да оспорите дека таа постави сосема нови стандарди во поглед на мерките, напорите и вложувањата за да се привлечат странски инвестиции, за наши услови. 

повеќе

Ако лидерите на двете најмоќни земји во светот – САД и Кина имаат суштински разлики во начинот на кој тие гледаат на меѓународните односи, какви се изгледите за глобално зајакнување на соработката?

повеќе

Најновите случувања на релација политичка власт-граѓански сектор, повторно го отвораат прашањето за односите помеѓу овие два сегмента на општествениот живот.

повеќе