Две лица тешко повредени во сообраќајка во Прилеп

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа која што се случила во Прилеп. 

„На 18.10.2020 во околу 16:45 часот на ул.„Орде Чопела" во Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ фиат браво", со прилепски регистарски ознаки, управувано од Р.В (38) од Прилеп и патничко возило „опел мерива", со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.М.(41) од Скопје. Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобил С.В.(67), сопатник во возилото „фиат брaво", додека Д.М. се здобил со телесни повреди, констатирани во Градската болница Прилеп. Увид извршила увидна екипа на Полициска станица Прилеп“, информираат од МВР.

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе