Две лица се повредени во пожарот во Чаир

Во СВР Скопје вчера околу 17 часот било пријавено дека настанал пожар во дуќан на улицата „Цветан Димов“, сопственост на А.Р. (32), кој се проширил и на соседните локали, сопственост на А.Р. (33), А.Р. (47), во угостителски објект сопственост на Х.А. (47) и куќа сопственост на А.Ч. (56). 

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а при обид да го гаснат пожарот со повреди се здобиле А.Р. и неговиот татко С.Р., констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Увид бил извршен.

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе

Размислуваме како можеме да ја заштедиме и заштитиме водата, но само додека немаме вода!

повеќе