Тешка сообраќајка на магистралниот пат Кичево – Охрид

Две лица се повредени откако со автомобил излетале од патот

Две лица се повредени откако со автомобил излетале од коловозот на магистралниот пат Кичево – Охрид, кај селото Подмоље. 

Автомобилот „мерцедес", со охридски регистарски ознаки, управувано од 29 годишниот Т.Р. од Охрид, излетало надвор од коловозот, соопштуваат од МВР.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот 22-годишниот С.Л. од Скопје, а со телесни повреди се здобил возачот, констатирани во болницата „Свети Еразмо, каде биле пренесени за укажување на лекарска помош, велат од МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид.

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе