Две лица повредени во физичка пресметка во средно училиште во Скопје

Физичка пресметка се случила вчера во средно училиште во Скопје за време на големиот одмор, во која две лица се здобиле со повреди, поради што им е укажана лекарска помош.

Во СВР Скопје вчера вп 15:15 часот било пријавено дека на булеварот „Трета Македонска бригада" во средно училиште за време на големиот одмор, Ф. А., А.М.и А.И. сите од село Копаница, Скопско заедно со уште две лица физички ги нападнале М.И (19) и Б.М. (18), двајцата од село Батинци.

На М.И. и Б.М. им е укажана лекарска помош во Градската општа болница „Свети Наум Охридски".

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

За жал многумина, а особено оние што треба, не може да ја видат историската димензија на оваа посета на еден папа на нашата земја.

повеќе

Кога знаеме како функционира кризата на претставеност, можеме да спречиме повторување на историјата, кое можеби овој пат би имало и многу полоши последици по демократското општество.

повеќе

Деновиве Владата донесе одлука за формирање на ново министерство. А и така, по глава на жител, верувам, рекордери сме по министерства и министри. Оттука, размислував зошто да не предложам да се формира уште едно – за „спречување автоголови".

повеќе