На две локации во главниот град

Две лица од Скопје каснати од куче скитник

Двајца скопјани вчера пријавиле дека биле каснати од кучиња скитнци на две локации. Првата пријава е во Полициската станица во Аеродром, а втората во Полициската станица Центар. Според МВР, се работи за повреди кои пријавените ги добиле во пределот на нозете.

„Вчера 11.30 часот во Полициската станица Аеродром, Г.М.(28) од Скопје пријавил дека на паркинг просторот под Железничка станица бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога. Истиот дена во Полициската станица Центар, Н.Е.(44) од Скопје пријавил дека на бул.„Партизански одреди" бил каснат од куче скитник во пределот на десната нога“, соопштуваат од МВР. 

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе