Две лица каснати од кучиња скитници

Вчера во 23:00 часот во полициската станица Гази Баба Ж.Ч.(75) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 21:00 часот на улицата „Jани Лукровски“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата надколеница, соопштуваат од МВР.

Исто така вчера во 11:00 часот во полициската станица Карпош М.В.(67) од Скопје пријавила дека на 24.05.2019 година околу 14:00 часот на улицата „Бранислав Нушиќ“ била касната од куче скитник во пределот на десната надколеница.

 

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе