Две лица каснати од кучиња скитници во Скопје

Вчера во 23.55 часот во Полициската станица Кисела Вода, И.П. (45) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 21 часот на улица „Серска" бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница.

Вчера исто така во 15.15 часот во Полициската станица Центар, В.П.(49) од Скопје пријавил дека на 15.04.2019 година околу 12 часот на Плоштад „Македонија“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница.

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе

Толку убава, чиста земја, богата со шуми, планини и природни ресурси ја претворивме во Мордор.

повеќе