Во скопски Аеродром

Две лица каснати од кучиња скитници

Вчера во 12:30 часот во полициската станица Аеродром, Б.Б.(57) од Скопје пријавил дека на мостот „Близнак" бил каснат од куче скитник.

„Вчера во 12:50 часот во полициската станица Аеродром, Р.О.(64) од Скопје пријавила дека на бул.„Видое Смилевски Бато" во Скопје, нејзината ќерка Б.О.(36)  била касната од куче скитник“, информираат од МВР.

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе