Две лица каснати од кучиња скитници

Вчера во 19.30 часот во полициската станица Кисела Вода, П.М.(35) од Скопје пријавил дека на ул.„Фредерик Шопен“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.

Исто така вчера во 18.40 часот во полициската станица Центар М.И.(37) од Скопје пријавил дека на улица „Топанска“ неговиот 13-годишен син бил каснат од куче скитник во пределот на десната рака. 

Повлекувањето на Обединетото кралство од ЕУ (Брегзит) е правен потфат без преседан во историјата на правото.

повеќе

Изминатата недела имаше бурен почеток со објавувањето на вториот сет мерки. Се изнаслушавме разно-разни коментари, предлози и видувања кои никако не би можело да се рече дека се засновани на прецизни анализи и предвидувања на надлежните институции во државата, со кои располагаме, НБРСМ и МФ.

повеќе

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе