Две лица каснати од кучиња скитници

Во текот на вчерашниот ден, две лица пријавилe случаи со каснати граѓани од кучиња скитници во Скопје.

Напладне во Полициската станица Центар, О.Ф. (50) од Скопје пријавил дека на ул. „Капиштец“ бил каснат од куче скинтник во пределот на левата нога.

Синоќа пак во Полициската станица Карпош, Б.Б. (45) од Скопје пријавил дека на булевар „Партизански одреди“ неговиот малолетен син бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

Визија на развиениот свет е државните авторитети да го гледаат спортот како средство за подобар економски и социјален развој.

повеќе

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе