Во Скопје

Две деца нападнати од нивниот сосед

Две деца биле нападнати од нивниот сосед, а нападот во полиција го пријавила нивната мајка.

„Вчера во 18:50 часот во СВР Скопје 41-годишната М.М. од Скопје пријавила дека истиот ден околу 18:45 часот на улицата „Мариовска“ нејзиниот сосед, 37-годишниот М.Ѓ. физички ги нападнал нејзините деца. Против М.Ѓ. ќе биде поднесен соодветен поднесок“, информира МВР. 

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе