Двајца вработени во тетовската болница пријавиле дека биле нападнати еден од друг

Вработени во клиничката болница во Тетово пријавиле во полицијата дека биле физички нападнати, информираат од МВР.

„А.Е. (41) од Тетово пријавил дека околу 11 часот во тетовската болница, каде бил вработен, физички бил нападнат од  Н.С. (50) од тетовско Селце, исто така вработен во болницата. Набрзо потоа, Н.С. пријавил дека тој бил физички нападнат од А.Е и од уште неколку други лица кои не биле вработени во болницата. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, информираат од СВР Тетово.

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе

Програмата за вакцинација во Бугарија може исклучиво да се окарактеризира како фијаско. 

повеќе