Двајца скопјани каснати од кучиња скитници

Во полициската станица Кисела Вода вчера во 10.00 часот во Д.Ѓ. (29) од Скопје пријавил дека на ул.„Антон Попов” бил каснат од куче скитник во пределот на левата рака.

„Вчера утрото во полициската станица Аеродром, М.Ј.(71) од Скопје пријавил дека на бул.„Видое Смилевски Бато” бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница“, информираат од МВР.

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе

Historia magistra vitae est (Историјата е учителка на животот). Оваа латинска изрека ќе ги објаснува односите меѓу народите и нациите додека постои светот.

повеќе