Двајца скопјани каснати од кучиња скитници

Вчера во полициската станица Аеродром, Б.Ј. (73) од Скопје пријавил дека на булевар „Јане Сандански“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.

Во полициската станица Карпош пак, С.А. (30) од Скопје пријавил дека на ул. „Франц Месеснел“ во Влае бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница.

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе

За помалку од еден месец по олеснувањето на рестриктивните мерки, Косово се соочува со нагло зголемување на бројот на случаи со ковид-19, 

повеќе