Двајца скопјани каснати од куче скитник на кејот

Двајца жители на Скопје вчера пријавиле дека биле каснати од куче скитник на кејот на Вардар.

Р.Т.(48) од Скопје во Полициската станица Центар пријавила дека околу 12.00 часот на ул.„Кеј Димитар Влахов“ била касната од куче скитник во пределот на левата нога.  Во вториот случај М.В.(31) од Скопје пријавил дека истиот ден во истото време исто така бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога на ул.„Кеј Димитар Влахов.

 

(Текстот е одговор на колумната „Сите нации се модерни конструкти" од д-р Љубица Спасковска објавена на МКД.мк, 1 август)

повеќе

На мојот пријател, овчарот Митко му реков: „Дојде време ти, јас, сите граѓани на Македонија да си го вратиме суверенитетот на оваа наша држава".

повеќе

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе