Двајца скопјани ги киднапирале поранешните девојки

35-годишната К.Е. од Скопје пријавила дека истиот ден околу 22.30 часот на булевар „Партизански Одреди" лицата С.С. и Б.Р. ја малтретирале нејзината малолетна ќерка и нејзината другарка, со кои претходно биле во љубовни врски.

35-годишната К.Е. од Скопје пријавила дека истиот ден околу 22.30 часот на булевар „Партизански Одреди“ лицата С.С. и Б.Р. ја малтретирале нејзината малолетна ќерка и нејзината другарка, со кои претходно биле во љубовни врски.

Според пријавата, Б.Р. и С.Р. насилно ги внеле поранешните девојки во нивното возило, а со нив влегла уште една другарка. С.С. и Б.Р. барале од девојките да се смират односно да ги продолжат врските. Откако виделе дека нема да успеат во намерата да се смират, ги оставле девојките на булевар Митрополит Теодосиј Гологанов.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе

Без оглед на политичката заднина на случајот за изнудување, владата во Скопје мора да се фокусира на темелна истрага наместо на ограничување на штетата.

повеќе