Двајца скопјани фатени со марихуана и уапсени

Во Скопје уапсени се две лица откако кај нив при претрес била пронајдена марихуана. 

На 08.05.2020 во 18.40 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Ѓорѓи Капчев" го лишиле од слобода Н.С.(41) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него биле пронајдени прашкаста материја и црна течност. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 09.05.2020 во 00.40 часот, полициски службеници од СВР Скопје на бул.„Киро Глигоров" за време на забраната за движење го лишиле од слобода Ж.Љ.(32) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Време е за коренити промени на економскиот систем во Хрватска.

повеќе

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе