Двајца повредени кај Градско

Рано утрово на магистралниот пат Градско - Прилеп со возило „фолксваген голф" со велешки регистарски ознаки, управуван од Љ.Т. (19) од населбата Градско удрил во заштитната ограда од бензинска пумпа и се превртел на патот.

Во незгодата со повреди се здобил сопатникот Ѓ.Ѓ. (18) од Росоман кој бил пренесен и задржан на лекување во болницата во Кавадарци. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од полициската станица Кавадарци.

Плукајќи врз музикантите, незнаејќи одработувате за други интереси поведени од разбирливата емотивна нетрпеливост која ја прават криминалците од двете страни.

повеќе

Каков и да биде резултатот од предвидениот референдум за името во септември или во октомври, тој не дава гаранција за обезбедување двотретинско мнозинство во Собранието за промена на Уставот.

повеќе

Тесла преку проектот Варденклиф покажал дека енергетските ресурси се неограничени.

повеќе