Двајца осудени спроведени во затвор

Полициски службеници од СВР Тетово вчера, во периодот од 09.50 до 11.30 часот, на улица „Илинденска“ и улица „180“ во Тетово, врз основа на судски наредби ги привеле Ш.А.(63) од тетовско Рогле и Е.Р.(21) од Тетово за издржување затворски казни.

По приведувањето, лицата биле предадени во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казните.

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе