Двајца осудени спроведени во затвор

Полициски службеници од СВР Тетово вчера, во периодот од 09.50 до 11.30 часот, на улица „Илинденска“ и улица „180“ во Тетово, врз основа на судски наредби ги привеле Ш.А.(63) од тетовско Рогле и Е.Р.(21) од Тетово за издржување затворски казни.

По приведувањето, лицата биле предадени во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казните.

Па како што велеле НЕ моите омилени македонски преродбеници од 19 век, и јас ќе кажам НЕ на овој предлог.

повеќе

Се докажува дека ЕУ интеграцијата е дијалектички процес, кој е подложен на динамика и на противтежни сили, процес кој нема да се одвива стабилно, автоматски и линеарно.

повеќе

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе