Двајца мажи се тепале во Градско

Портпаролот на велешката полиција, Верољуб Додевски соопшти дека пријавена е физичка пресметка помеѓу двајца мажи во текот на изминатото деноноќие. Настанот е пријавен во полиција вчера, во 18.00 часот.

„На 12.09.2021 околу 18.00 часот во СВР Велес, Ј.К.(33) од Градско пријавил дека на ул.„8-ми Септември" во Градско бил физички нападнат од Г.С.(24) од с.Тимјаник, неготинско. По целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава", се вели во соопштението на Секторот за внатрешни работи – Велес.

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе