Двајца малолетници тешко повредени во сообраќајка

Oколу 02,00 часот било пријавено дека на патот Струга-Дебар се случила сообраќајна незгода помеѓу автомобил „БМВ“ со  скопски регистарски ознаки, управувано од Н.И.(39) од Струга и мотоцикл „сузуки“ со битолски регистарски ознаки, управуван од 17 годишен малолетник и каде сопатник бил уште еден 17 годишен малолетник и двајцата од село Лабуништа.

„Во незгодата двајцата малолетници се здобиле со тешки телесни повреди, по што биле пренесени во болницата „Св.Еразмо-Охрид’“.

Увид на местото на настанот извршил јавен обвинител и увидна екипа од Полициска станица Струга“, информираат од МВР.

Информацијата дека коронавирусот може да се пренесe преку допир со готовина, дополнително ги мотивираше луѓето да се ослободат од банкнотите. 

повеќе

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе