Двајца државјани на Белгија влегле во дворот на Генералштабот на АРМ

М.Л. (24) и Р.Р.Г. (27), двајцата од Белгија, вчера во 18,40 часот влегле во дворот на Генералштабот на АРМ на улица „Орце Николов" во Скопје.

Полициски службеници излегле на местото на настанот и лицата изјавиле дека залутале и ја прескокнале оградата. Се работи на расчистување на случајот.

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе

Оваа појава почнува да претставува сериозна закана за учениците, но и грижа за родителите и наставниците.

повеќе

Пробацијата претставува клучна новина во реформата на нашиот пенитенцијарен и казненоправен систем и приоритетна цел на владината политика.

повеќе