Двајца браќа од Куманово нападнати во Градскиот парк во Скопје

П.К.(38) од Куманово и неговиот брат П.К.(32) биле физички нападнати од повеќе непознати лица пред угостителски објект во градски парк.

Инцидентот се случил ноќеска околу 3.30 часот, по што двајцата браќа биле пренесени во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“. 

МВР работи на на расчистување на случајот.  

 

Античкиот грчки филозоф Хераклитус, кој живеел пред Сократ, Платон и Аристотел, е авторот на често користената поговорка „панта реи“ (Panta rei), односно, во превод, поедноставено: ,„сѐ тече, сѐ се менува, ништо не останува исто, нема апсолутна вистина и единствена реалност е повеќегодишно движење“.

повеќе

Интеграциите и буџетски субвенционираната економија и социјала се проектираните теми на кампањата на власта за претстојните избори.

повеќе

Третманот и плаќањето на работникот од кого зависи целиот производствен систем, треба да биде на прво место кај државата и работодавачот. 

повеќе