Во Скопје

Двајца браќа нападнати пред дискотека

Тепачка меѓу неколку лица се случила во скопска дискотека. 

Според информрации на МВР, денес во 05:15 часот во СВР Скопје било пријавено дека истиот ден околу 02:30 часот пред дискотека С.П.(28) и неговиот брат А.П.(23) од Скопје биле физички нападнати од неколку лица меѓу кои биле и лицата А.Ч. и Р.В. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе