Дрога во затворска ќелија во Штип

Во казнено-поправната установа Затвор Штип вчера при претрес во просторија каде се сместени осудените лица П.Т., А.Д., И.С. и Ѓ.В. била пронајдена кафеава прашкаста материја и вага.

Полициски службеници од СВР Штип излегле на местото и прашкастата материја и вагата биле одземени за понатамошна постапка. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе