МВР потврди

Директорот на МНТ со возило удрил во 27-годишна девојка

Вчера во скопската населба Кисела Вода Д.С. (54) со своето возило БМВ удрил во Е.Ц., 27-годишна девојка, која по престојот во ГОБ „Свети Наум Охридски“ била пуштена на домашно лекување.

Министерството за внатрешни работи ја потврдува оваа информација и додава дека се испитува и присуството на алкохол во крвта на возачот.

Сообраќајката се случила на улицата „Антон Попов“ во 19,20 часот. 

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе