Поднесена кривична пријава

Дилер од Кичево фатен со хероин од полицијата

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против С.М.(20) од Кичево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело "неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори".

Како што информираат од МВР, на 12 февруари годинава околу 22:15 часот во Кичево на улицата „Маршал Тито“, од страна на полициски службеници, при преглед над пријавениот бил пронајден и одземен  хероин.

ЕУ покажа дека не е во состојба да ги исполни ветувањата дадени пред скоро две децении во Солун и одлучи веќе да не се преправа.

повеќе

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе