Во Гостивар

Девојка, вчера била прегазена од „мерцедес“

Девојка е тешко повредена откако вчера на булеварот „Браќа Ѓиноски“ во Гостивар патничко моторно возило „мерцедес“ управувано од А.С.(56) од тетовското село Порој, удрило во неа.

22-годишната Ф.И. од село Дебреше се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Медицинскиот центар Гостивар за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

Интеграциите и буџетски субвенционираната економија и социјала се проектираните теми на кампањата на власта за претстојните избори.

повеќе

Третманот и плаќањето на работникот од кого зависи целиот производствен систем, треба да биде на прво место кај државата и работодавачот. 

повеќе

Дали верувате дека до ова дереџе се дојде за една ноќ, еден месец, една година? Вистината е дека години се потребни за таков пад.

повеќе