Во Гостивар

Девојка, вчера била прегазена од „мерцедес“

Девојка е тешко повредена откако вчера на булеварот „Браќа Ѓиноски“ во Гостивар патничко моторно возило „мерцедес“ управувано од А.С.(56) од тетовското село Порој, удрило во неа.

22-годишната Ф.И. од село Дебреше се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Медицинскиот центар Гостивар за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

„Каде да летнеме викендов е пристап што како таков повеќе нема да постои“...

повеќе

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе

За помалку од еден месец по олеснувањето на рестриктивните мерки, Косово се соочува со нагло зголемување на бројот на случаи со ковид-19, 

повеќе