Во Скопје

Девојка тешко повредена откако со автомобил удрила во три паркирани возила

Девојка на возраст од 22 години е тешко повредена откако со автомобил удрила во три паркирани возила. Сообраќајката се случила во Скопје околу 13 часот. Притоа, А.А. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза". Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Фото: Пиксабеј

Вчера во 13.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Христијан Тодоровски Карпош", патничко возило „цитроен", со скопски регистарски ознаки, управувано од А.А.(22) с.Сарај, скопско, удрило во три паркирани патнички возила - „пежо" и „форд фокус", двете со скопски регистарски ознаки, и „киа", со кумановски регистарски ознаки.

Легенда под Главна слика

Фото: Пиксабеј

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе