Девојка повредена во сообраќајка во Скопје, со автомобил излетала од булевар

Дваесетгодишна скопјанка тешко повредена откако синоќа со својот автомобил излетала на булевар „Србија" во Скопје. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Синоќа во 00.30 часот било пријавено дека на бул.„Србија" во Скопје, патничко возило „мерцедес 124", со скопски регистарски ознаки, управувано од В.Л.(23) од Скопје, излетало од коловозот. Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобила сопатничката М.Л.(20) од Скопје, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза", информираат од МВР.

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе

Веќе е јасно дека светот никогаш нема да биде ист по завршувањето на пандемијата и дека последиците ќе креираат нови образовни можности.

повеќе