Девојка излетала од патот, пренесена на Клиничкиот центар

Вчера во 20.00 часот било пријавено дека на локалниот пат село Морани – село Зелениково патничко возило „фиат пунто“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.О.(23) од село Зелениково, скопско, излетало од коловозот.

„Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила М.О., по што била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Извршен е увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје“, информираат од МВР.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе