Девојче било каснато од куче скитник

Девојче било каснато од куче скитник во скопската населба Аеродром.

„Вчера во 12.30 часот во полициската станица Аеродром, Ј.Л.У.(47) од Скопје пријавила дека на бул.„Видое Смилевски Бато“ нејзината малолетна ќерка била касната од куче скитник во пределот на десната надколеница“, информираат од МВР.

Информацијата дека коронавирусот може да се пренесe преку допир со готовина, дополнително ги мотивираше луѓето да се ослободат од банкнотите. 

повеќе

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе