Дете тепало дете во автобус на ЈСП

Во текот на вчерашниот ден се случил инцидент во автобус на ЈСП, кога бил нападнат малолетник. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

„На 28.10.2022 во 15:00 часот во Полициска станица Гази Баба Б.С.(44) од с.Стајковци, скопско пријавила дека во 06:40 часот во автобус на ЈСП на автобуска постојка на подрачје на Гази Баба нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од друг малолетник", информира МВР.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе