Несреќа во Кавадарци

Дете паднало од тераса на семејната куќа

Седумгодишно дете паднало од тераса вчера во Кавадарци. По падот со тешки повреди било пренесено во болница, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Несреќата била пријавена во 14:00 часот во Полициската станица Кавадарци

Според пријавата, незгодата се случила на улицата ,,Браќа Џунови". Детето паднало од терасата на куќата во која живее. Поради повредите, било пренесено во комплексот клиники „Мајка Тереза" во Скопје

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе

За помалку од еден месец по олеснувањето на рестриктивните мерки, Косово се соочува со нагло зголемување на бројот на случаи со ковид-19, 

повеќе