Дете од Скопје повредено во сообраќајка во Тетово

Вчера на булеварот „Видое Смилевски Бато" во Тетово, возило „фолксваген голф" управувано од А.М.(39) од Тетово, удрило во деветгодишен пешак од Скопје.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во клиничката болница во Тетово.

Извршен бил увид на местото на незгодата од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Тетово.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе