Дете и маж каснати од кучиња скитници

Вчера 06.11.2019 во 17:00 часот во полициската станица Центар, З.Ј.(44) од Скопје пријавил дека на ул.„Питу Гули“ во Скопје бил каснат од куче скитник во пределот на десната нога.

Вчера исто така во 12:45 часот во полициската станица Гази Баба, И.А.(48) од Скопје пријавил дека во населбата Инџиково неговиот малолетен син бил каснат од куче скитник.

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе

За помалку од еден месец по олеснувањето на рестриктивните мерки, Косово се соочува со нагло зголемување на бројот на случаи со ковид-19, 

повеќе