Дете и маж каснати од кучиња скитници

Две лица биле каснати од куче во текот на вчерашниот ден во Скопје.

„Во 11.30 часот во полициската станица Гази Баба, 62-годишниот М.М. од Скопје пријавил дека на улицата „Париска комуна“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога. Во 15.30 часот во пoлициската станица Бит Пазар, 48-годишниот Ќ.И. од Скопје пријавил дека на улицата „Павле Илиќ“ неговиот малолетен син бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница“, информираат од МВР.

Визија на развиениот свет е државните авторитети да го гледаат спортот како средство за подобар економски и социјален развој.

повеќе

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе