Дете било каснато од домашно куче

Вчера попладне М.М од валандовското село Калково пријавила дека во 14.30 часот нејзиното малолетно дете било каснато од куче сопственост на соселанец.

„Детето било однесено во болница, а по пријавувањето, полициска екипа од полициската станица во Валандово започнала истрага“, информираат од МВР.

Пост-ковид училиштето е иднината што ни се случува сега. За само еден миг, таа со себе ги донесе најголемите предзвици со кои се соочува човештвото на овој век.

повеќе

Информацијата дека коронавирусот може да се пренесe преку допир со готовина, дополнително ги мотивираше луѓето да се ослободат од банкнотите. 

повеќе

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе