Делови од човечко тело пронајдени кај Богданци

Вчера во атарот на Богданци сe пронајдени човечки череп, коска и делови од облека. Како што соопштија од СВР Струмица, пронаоѓањето на делови од човечко тело е пријавено во Полициската станица Гевгелија, а спронајдената облека соодветствувала со таа што ја носел М.И. (61) од Богданци, кој неодамна се оддалечил од својот дом и имал нарушено здравје.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Гевгелија, а по наредба на Јавен обвинител пронајдените делови од телото се предадени на вештачење.

Изминатата недела имаше бурен почеток со објавувањето на вториот сет мерки. Се изнаслушавме разно-разни коментари, предлози и видувања кои никако не би можело да се рече дека се засновани на прецизни анализи и предвидувања на надлежните институции во државата, со кои располагаме, НБРСМ и МФ.

повеќе

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе