Дедо во кочанско изгорел палejќи трева

Над кочанското село Оризари вчера попладне во пожар загинал дедо на возраст од 82 години.

Трагедијата се случила кај местото „Бели Камења“, кога дедото запалил трева во нива и избувнал пожар.

Тој загинал на лице место, а телото по дозвола од јавен обвинител било предадено на семејството.

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе

Последните искричења во меѓународниот поредок ја прават нејасна агендата за евроатлантски интеграции на регионот која претставува неопходен услов за долгорочна стабилност на Западен Балкан.

повеќе

Очигледно во градењето на македонското општество заборавивме да ја промовираме правдата како негова примарна цел.

повеќе