Деца тешко повредени откако со мопед удриле во пешак и паркиран автомобилла

Малолетник кој управувал со мопед и малолетна сопатничка се здобија со тешки телесни повреди при сообраќајна несреќа што се случи во Битола. Од СВР-Битола информираат дека несреќата се случила синоќа на улицата „Ружа Делчева" во Битола, кога мопед „Априлија" со битолски регистарски ознаки, управуван од малолетен битолчанец, удрил во пешакот Б.В. (70) од Битола и во паркирано возило „Сеат" со битолски регистарски ознаки.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот на мопедот и неговата малолетна сопатничка, додека пешакот се здобил со телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола.

Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Битола.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе