Деца нападнати со тврди предмети во скопска Кисела Вода

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје, В.Т.(48) од Скопје пријавил дека на 04.06.2021 околу 20.00 часот на подрачје на Кисела Вода, додека неговиот малолетен син бил заедно со уште неколку негови другари, бил физички нападнат со тврди предмети од три лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Алчноста за максимизирање на површината на градење ја помина „црвената линија“. Градот полека ја сече гранката на која седи.

повеќе

Пристигна барањето од етничкиот албански фактор во политиката за тоа да има промена во химната, знамето и грбот на државата.

повеќе

Доколку најмоќните луѓе во земјата (вклучително и претседателот Милановиќ) не престанат со вербалните напади и притисоци врз новинари и медиуми, се плашам дека Хрватска ќе појде по стапките на Унгарија, Полска и Словенија во однос на (не)слободата на медиумите, што секако не е европски, туку автократски пат.

повеќе