Чувар се удавил во базенот во кругот на фабриката

Г.М. (56) од село Беровци, чувар на фабрика на улицата „Орде Чопела" во Прилеп, бил пронајден удавен во базен во кругот на фабриката.

Од противпожарна екипа од Прилеп телото било извлечено, а од доктор од итна медицинска помош Прилеп извршен е преглед и констатирана е смрт без траги на насилство.

Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и увидна екипа на полициската станица Прилеп, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

Каракачанов: На Бугаринот паметот му доаѓа следниот ден...

повеќе

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе