МВР билтен

Четворица скопјани уапсени за повеќе кражби во тетовско

Четворица скопјани се лишени од слобода во тетовско Ратае. 

Во текот на вчерашниот ден околу 21.00 часот, полициски службеници на СВР Тетово, во близина на Железничката станица во тетовско Ратае, ги лишиле од слобода А.К.(24), Ш.А.(37), Ѓ.К.(25) и З.К.(27), сите од Скопје, поради сомнение дека на тетовското подрачје извршиле повеќе кражби.

Тие биле задржани во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок. 

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе

Благодарејќи на коронавирусот, граѓаните го видоа вистинското лице на  оваа натприродна организација, наречена државна администрација. Алчна, себична, несолидарна, нечувствителна.

повеќе

Солидарноста е единствениот начин за надминување на оваа криза.

повеќе