Работеле со брусилка во близина на шумата

Четири лица приведени под сомнение дека го предизвикале пожарот во Велес

Четири лица се приведени во полициската станица во Велес со сомнеж дека го предизвикале пожарот, потврдуваат од МВР. Според првичните информации, приведените со брусилка работеле во близина на боровата шума, на крстосницата за Башино Село и патот кон езеро Младост.

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе

Додека повеќето земји во светот се соочуваа со двојна, здравствена и економска криза, Косово преминуваше во тројна криза заради политичките случувања.

повеќе